Co takhle dát si Mexiko?

Mexiko má dlouhou historii konzumace hmyzu, která tam přetrvává dodnes. Nejtradičnější je tzv. taco de chapulines, které je typické zejména pro jižní část Mexika. Je to kukuřičná tortilla s guacamole, salsou, limetkou a samozřejmě cvrčky!

A my si dnes připravíme dvě variace mexického jídla s našimi Lahodnými cvrčky!

Snídaňové burrito burrito_hmyz

Tak tato snídaně Vás zaručeně nakopne! Obsahuje totiž nejen protein z vajíček, ale také z našich Lahodných cvrčků! A co teprve ty zdravé tuky z avokáda?

Suroviny:

Lahodní cvrčci

Pšeničné/kukuřičné tortilly

Vajíčka

Avokádo

Tvrdý sýr

Salsa (my použili kupovanou, můžete si doma udělat i vlastní)

Sůl, pepř

Postup:

Nejprve si rozehřejeme pánev, na které si uděláme míchaná vajíčka. Ty nezapomeneme osolit a opepřit. Avokádo nakrájíme na plátky. Sýr nastrouháme nahrubo. 

Pak už jen vše plníme do tortill. Tedy míchanými vajíčky, avokádem, zasypeme sýrem a zakápneme salsou. Nakonec ozdobíme Lahodnými cvrčky a tortillu zabalíme. Dáme opéct ze všech stran na pánev do zlatova. Tím bude krásně teplá a rozteče se v ní sýr. Můžete však pánev i vynechat.

 

Exotické tacos tacos_hmyz

V Mexiku milují dvě suroviny, a to avokádo a mango! A tento recept zahrnuje obě tyto suroviny. Tacos budou i trošku pikantnější, protože to k Mexiku přece patří! Kdo ale nemá pálivé rád, může pálivé ingredience vynechat!

Suroviny:

Lahodní cvrčci

Kukuřičné tvrdé tortilly

Avokádo

Mango

Fazole z konzervy

Limetka

Majonéza

Sriracha nebo jiná pálivá omáčka (případně lze nahradit chilli kořením)

Špetka chilli koření

Feta sýr (nebo jiný, který vám chutná)

Sůl, pepř

Postup:

V malé misce smícháme fazole (už bez nálevu) se špetkou chilli, jednou lžičkou limetkové šťávy a špetkou soli. Dále nakrájíme avokádo, mango a sýr na malé kostičky. V další malé misce smícháme trochu majonézy se dvěma lžičkami srirachi nebo špetkou chilli. To bude naše salsa.

Následně už vše plníme do tortill, tedy avokádo, mango, fazole, sýr a po lžičkách přelijeme trochou naší vyrobené salsy. Nakonec ozdobíme Lahodnými cvrčky. Podáváme s měsíčkem limetky.