Šťastné a křupavé s Křupavými červíky

A je to opět tady, Vánoce! S nimi přichází období pečení vánočního cukroví a chystání jiných dobrot. Zkuste letos své tradiční recepty, ozvláštnit něčím, co nikdo nečeká! Našimi Křupavými červíky nebo Lahodnými cvrčky! Nejenže všechny návštěvy překvapíte, ale také přidáte do většinou nezdravých receptů i něco zdravého, plného proteinů a dobrého!

Tentokrát jsme se Vás rozhodli inspirovat dvěma recepty s Křupavými červíky, ty lze však zaměnit i za Lahodné cvrčky.

Vaječný koňak se šlehačkou a Křupavými červíky

Tradiční vaječný koňak neodmyslitelně patří k vánočním svátkům. Zkuste ho letos trošku netradičně a při servírování jej ozdobte Křupavými červíky Perníky, které se skvěle hodí na vánoční stůl! Nebo vyzkoušejte naši novinku, Křupaví červíci v mléčné čokoládě.

Vaječný koňak s Křupavými červíkySuroviny:

Křupaví červíci Perníci

1/4-1/2 l rumu  

1 konzerva slazeného kondenzovaného mléka

1/2-3/4 konzervy neslazeného kondenzovaného mléka (nemusí být)

10 dkg cukru

4 žloutky

1 vanilkový cukr

Šlehačka

Postup:

Do mísy nalijeme rum a přidáme do něj cukr. Mícháme, dokud se cukr v rumu nerozpustí. Pak přidáme postupně kondenzovaná mléka, žloutky, cukr a vanilkový cukr. Vše dobře promícháme šlehačem a nalijeme do skleněných lahví. Necháme alespoň týden odležet v lednici nebo na chladném místě.

Servírujeme v panákových skleničkách ozdobené šlehačkou a Křupavými červíky Perníky.

Medové perníčky s Křupavými červíky

Tyto perníčky patří k našim nejoblíbenějším vánočním receptům. Jsou totiž úžasně voňavé a měkké hned po upečení! Přece jenom na nich ale něco křupe! Ano, naši Křupaví červíci Perníci!

Vánoční cukroví na talířiSuroviny:

250 g medu

1,5 dcl vody

150 g cukru

40 g másla

400-450 g hladké mouky

3-4 lžičky perníkového koření

1 vejce

3 lžičky sody

Citrónová a pomerančová kůra

Postup:

Do hrnce (vyberte nějaký větší) dáme rozpustit med, cukr, vodu a tuk. Jak směs začne vařit, přidáváme mouku smíchanou se sodou, kterou přesíváme přes sítko, a vymícháváme v hrnci dohladka. Jakmile už těsto nelze více v hrnci míchat, dáme jej na vál a zapracováváme rukama (pozor, těsto bude horké a je třeba jej nechat chvíli vychladnout). Do těsta přidáme nastrouhanou kůru z citrónu a pomeranče, perníkové koření. Až je těsto vychladlé, přidáme i vajíčko a pořádně vypracujeme na hladké těsto připomínající plastelínu.

Těsto necháme zakryté odležet do druhé dne v lednici. Pak těsto vyválíme na 0,5-0,7 cm tlustý plát (nezapomeneme mírně podmoučit hladkou moukou), ze kterého vykrajujeme tvary. Před pečením do tvarů lehce zatlačíme Křupavé červíky. Pečeme na 175°C cca 8-10 min. Po vytažení z trouby potřeme rozšlehaným vejcem s kapkou rumu.

 

A pokud se Vám do pečení nechce, navštivte náš e-shop a kupte Křupavé červíky a Lahodné cvrčky je tak na zobání k vánočním pohádkám!