Vlastní domácí hmyzí farmička nebo donáška hmyzu až do domu?

Dva zajímavé produkty, díky kterým si mohou lidé vyzkoušet vlastní chov hmyzu nebo se stát hmyzím šéfkuchařem!

Jednoduchá cesta, jak se naučit vařit s hmyzem

V našich několika článcích jste již mohli získat tipy na to, jak zakomponovat hmyz do vašeho běžného jídelníčku jednoduše přidáním hmyzu do „normálních“ receptů. Pokud by vám však tyto tipy byly málo, existuje na trhu skvělý produkt, tzv., The Bug Box. Jediným problémem je, že výrobce je z Anglie a v této chvíli doručují pouze na území Velké Británie. 

Jedná se o firmu BUG (Better Universal Grub), která se nejdříve zabývala pouze recepty s hmyzem, ale pak přišla se skvělým nápadem na vytvoření „hmyzího boxu“. Tím chtěli ulehčit začínajícím hmyzím strávníkům práci a čas. A především je přesvědčit s hmyzí kuchyní začít.

Jak to funguje?

Jejich koncept je velice jednoduchý. Pokud jste hmyzí strávník „začátečník“ můžete si objednat box za 6,49 GBP. Tento box obsahuje recept a základní ingredience pro dvě porce. Samozřejmě tam najdete sušený hmyz (moučné červy a cvrčky).

Určitě se ale nemusíte omezovat recepty v boxu, ale můžete se podívat na jejich stránky, kde najdete spoustu inspirativních receptů, jako Cvrččí Aglio e Olio, Rajčatové rizoto s cvrččím pestem nebo Hmyzí burger!

Design balení

Balení celého výrobku je tak malé, že se vejde do vaší schránky (alespoň té anglické :-) ). Kromě základních a hlavních surovin (hmyz, omáčka, koření, bylinky), obsahuje vámi vybraný recept. Celé balení je navíc 100% biologicky rozložitelné.

 

Jestli žijete v Anglii nebo si tam někdy uděláte výlet, rozhodně si tento box objednejte! A budeme doufat, že zasílání těchto hmyzích boxů rozšíří firma i k nám. Nebo se toho má ujmout WormUP?

Vlastní hmyzí farma? Proč ne?!

Pokud máte do Anglie daleko, ale líbí se vám recepty s hmyzem ať už od WormUP nebo BUG a chybí vám k tomu základní ingredience – hmyz, můžete si pořídit svou vlastní hmyzí farmu! No dobře, spíše „farmičku“!

A kde si takovou farmičku pořídit? Třeba u firmy LivinFarms, která se zabývá nejenom velkými technologiemi na průmyslový chov moučných červů, ale také vzděláváním veřejnosti, a zejména pak dětí, v oblasti hmyzí konzumace. V rámci toho vyvinula speciální produkt pojmenovaný The Hive Explorer Set a vytvořila edukační program se 13 lekcemi. Firma aktuálně funguje ve Vídni a Hon Kongu.

Jak farma vypadá?

Farmu si můžete aktuálně koupit na eshopu firmy. Zde stojí $139. Součástí balení je farma, automatizované mikro-klimatické senzory, ventilace. Dále čistící vzdušný filtr, Hive Explorer magazín, balíček k vědeckým pokusům (lupa, lžíce, pinzety, atd.) a přístup do komunity Hive farmářů.

Farma má moderní a jednoduchý design, který má za úkol změnit pohled na „nehygienický“ a nechutný hmyz. Má  hmyzím farmářům představit životní cyklus hmyzu a nový pohled na chov a konzumaci hmyzu. 

Vlastní hmyzí farmička řeší problémy s vysokou cenou hmyzu a jeho současnou špatnou dostupností.

Komunita hmyzích farmářů

Pokud si farmičku zakoupíte, stanete se tak členem Hive komunity, ve které můžete sdílet své dojmy a postřehy s chovem moučných červů. Také zde získáte inspiraci a rady od ostatních, jak na chov, jak může krmení ovlivnit chuť hmyzu, atd. A nechybí ani sdílené recepty.

 

Pokud však chcete červíky ochutnat hned, mrkněte na náš eshop!