Kdo jsmeJak vznikla rodinná firma WormUP, která vyvinula postupy zpracování jedlého hmyzu a vymýšlí originální receptury sušených červíků? Jářku tak nápad vznikl bleskurychle ;) 

A když se pro něco nadchne vášnivý entomolog a odhodlaná markeťačka, tak to jde. Najednou se domluví skvělá farma na Moravě, která hmyz chová s láskou, péčí a v luxusu. Přijde inspirace na další příchutě a technologické zlepšováky, jak uchovat křupavost a trvanlivost přes 2 roky. A taky se objevíte vy, neohrožení fandové zdravé ekologické stravy, kteří nehledí na předsudky. Za to vám moc díky a velký respekt.

Naše rodinná firma

Libor Sloupenský z Wormup jídlo z hmyzu, mouční červy.
Libor Sloupenský WormUP vizionář

Je důkazem, že pokud máte od malička brouka v hlavě, můžete si splnit svůj sen a stát se hmyzím profíkem! Už jako malý totiž nestál ani tak o autíčka jako o všelijaké brouky, larvy a hmyz, které bedlivě pozoroval ve svém teráriu. Ze studia entomologie byl jen krůček k entomofágii, což je obor zaměřený na využití hmyzu v lidském jídelníčku. Dnes Libor hmyz nejen studuje a hmyzem se i živí, ale ještě ho to živí i profesně. Vymýšlí nové recepty a hmyzí příchutě, aktuálně pracuje na vývoji výživné hmyzí mouky. Ale co víc! Do hmyzu zbláznil i celou svoji rodinu!

Eva Sloupenská z Wormup, jídlo z hmyzu, mouční červy.
Mgr. Eva Sloupenská První WormUP lejdy

Je pro změnu důkazem, že pokud se hmyzu štítíte a nikdy v životě ani náhodou byste hmyz neochutnali,… tak jednou můžete jídlo z hmyzu hrdě prezentovat vyděšenému okolí a jídelníček bez zdravých hmyzích bílkovin si už nebudete umět ani představit. Dnes má Eva na starosti marketing firmy a obchodní strategii a jestli někde na food festivalu uslyšíte z hloučku lidí smích, tak jděte Evu pozdravit, určitě je to ona a směje se přesně těm samým pištícím reakcím lidí na pokrmy z hmyzu, co dřív mívala sama.

Terezka
Terezka náš brouček a velká propagátorka hmyzí stravy

Děti si pochoutky z hmyzu zamilují hned, protože nemají na rozdíl od nás dospělých žádné předsudky. Aby však naše Terezka nosila hmyzí chuťovky i do školky, jsme ji dlouho vymlouvali. Tedy ne, že bychom o zdravé mlsání chtěli ochudit i jiné děti, ale trochu jsme se obávali reakcí paní učitelek. Terezka si ale stála za svým, takže jsme paní učitelky telefonicky připravili a hádejte dvakrát, jak to dopadlo. Ano, na všechny výlety Terezce přibalíme ještě pár pytlíků Křupavých červíků, aby se o tyto hmyzí dobroty mohla podělit i s nadšeným okolím.