Kdo jsme

Kdo jsme

Stále jsme slýchali, jak se má stát hmyz potravinou budoucnosti. Když jste ale chtěli opravdu ochutnat jedlý hmyz, neexistoval jediný český výrobek z hmyzu. I s odstupem tří let jsme stále jedinou firmou, která nedováží polotovar, ale kompletně zpracovává hmyz odchovaný v Česku. Už na začátku nám bylo jasné, že pokud se má hmyz opravdu dostat do běžného jídelníčku, musí být především chutný a také snadno dostupný. Na produkty z jedlého hmyzu zpracujeme každý měsíc více než 1,2 tun červíků, což je pro nás důkazem, že to děláme dobře.

Chceme, aby byl jedlý hmyz potravinou budoucnosti už teď a ne někdy v nedohlednu. Přejeme si, aby lidstvo svým přístupem nemělo tak velký dopad na přírodu. I když víme, že naučit většinu lidí jíst hmyz bude dlouhá cesta, rozhodli jsme se po ní vykročit. 

Moc si vážíme, že i vy nám pomáháte vytvářet novou éru v potravinářství!

Naše rodinná firma

Libor Sloupenský z Wormup jídlo z hmyzu, mouční červy.
Libor Sloupenský WormUP vizionář

Jde rád proti proudu a když se pro něco nadchne, nedá se zastavit. Od malička ho zajímala příroda a především hmyz. V sedmi letech si domů do akvária nastěhoval mraveniště a potom nadšeně sledoval život mravenců a pricipy jejich spolupráce. Vždy mu záleželo na přírodě, její rovnováze a na všem, co souviselo s vlivem lidstva na ní. Zároveň miloval technologie a fascinovaně hltal nové technologické trendy. Jeho houževnatost, ekologické přesvědčení a touha zlepšit budoucnost se nakonec překavapivě setkaly v oboru entomofágie, což je jedení hmyzu. Aktuálně pracuje na vylepšení technologií výroby a přípravě nových produktů. Ale co víc! Do hmyzu zbláznil i celou svoji rodinu!

Eva Sloupenská z Wormup, jídlo z hmyzu, mouční červy.
Eva Sloupenská První WormUP lejdy

Je pro změnu důkazem, že pokud se hmyzu štítíte a nikdy v životě ani náhodou byste hmyz neochutnali,… tak jednou můžete jídlo z hmyzu hrdě prezentovat vyděšenému okolí a jídelníček bez zdravých hmyzích bílkovin si už nebudete umět ani představit. Dnes má Eva na starosti marketing firmy a obchodní strategii a jestli někde na food festivalu uslyšíte z hloučku lidí smích, tak jděte Evu pozdravit, určitě je to ona a směje se přesně těm samým pištícím reakcím lidí na pokrmy z hmyzu, co dřív mívala sama.

Terezka
Terezka náš brouček a velká propagátorka hmyzí stravy

Děti si pochoutky z hmyzu zamilují hned, protože nemají na rozdíl od nás dospělých žádné předsudky. Aby však naše Terezka nosila hmyzí chuťovky i do školky, jsme ji dlouho vymlouvali. Tedy ne, že bychom o zdravé mlsání chtěli ochudit i jiné děti, ale trochu jsme se obávali reakcí paní učitelek. Terezka si ale stála za svým, takže jsme paní učitelky telefonicky připravili a hádejte dvakrát, jak to dopadlo. Ano, na všechny výlety Terezce přibalíme ještě pár pytlíků Křupavých červíků, aby se o tyto hmyzí dobroty mohla podělit i s nadšeným okolím.

Cookies
Tento e-shop a partneři potřebují Váš souhlas k využití jednotlivých dat, aby Vám mimo jiné mohli ukazovat informace týkající se Vašich zájmů. Souhlas udělíte kliknutím na políčko „Souhlasím“.