Kdo jsme

Kdo jsme

stále jsme slýchali, jak se má stát hmyz potravinou budoucnosti. Když jste ale chtěli opravdu ochutnat jedlý hmyz, neexistoval jediný český výrobek z hmyzu. I s odstupem tří let jsme stále jedinou firmou, která nedováží polotovar ale kompletně zpracovává hmyz odchovaný v Česku. Už na začátku nám bylo jasné, že pokud se má hmyz opravdu dostat do běžného jídelníčku, musí být především chutný a také snadno dostupný a 700Kg zpracovaného hmyzu měsíčně je pro nás důkazem, že to děláme dobře ;-)

Chceme, aby byl hmyz potravinou budoucnosti už teď a ne někdy v nedohlednu. Přejeme si, aby lidstvo svým přístupem nemělo tak velký dopad na přírodu. I když víme, že naučit jíst hmyz většinovou společnost bude dlouhá cesta, důležité je hlavně začít. Věříme totiž, že pomalý ale jistý pokrok časem zdolá jakoukoliv překážku.

Moc si vážíme, že nám pomáháte nastartovat změnu potravinářství!

Naše rodinná firma

Libor Sloupenský z Wormup jídlo z hmyzu, mouční červy.
Libor Sloupenský WormUP vizionář

Jde rád proti proudu a když se pro něco nadchne, nedá se zastavit. Od malička ho zajímala příroda a z ní ho nejvíce fascinoval hmyz. V sedmi letech si domů do akvária nastěhoval celé mraveniště a potom nadšeně sledoval jejich život a pricipy spolupráce. Vždy mu záleželo na přírodě, její rovnováze a vším co souviselo s vlivem lidstva na ní. Zároveň ale vždy miloval technologie a fascinovaně hltal nové technologické trendy. Jeho vzdorovitost, ekologické přesvědčení a touha ovlivnit budoucnost, se nakonec překavapivě setkala v oboru entomofágie, což je jedení hmyzu. Aktuálně pracuje na vylepšení technologií výroby a přípravě nových produktů. Ale co víc! Do hmyzu zbláznil i celou svoji rodinu!

Eva Sloupenská z Wormup, jídlo z hmyzu, mouční červy.
Mgr. Eva Sloupenská První WormUP lejdy

Je pro změnu důkazem, že pokud se hmyzu štítíte a nikdy v životě ani náhodou byste hmyz neochutnali,… tak jednou můžete jídlo z hmyzu hrdě prezentovat vyděšenému okolí a jídelníček bez zdravých hmyzích bílkovin si už nebudete umět ani představit. Dnes má Eva na starosti marketing firmy a obchodní strategii a jestli někde na food festivalu uslyšíte z hloučku lidí smích, tak jděte Evu pozdravit, určitě je to ona a směje se přesně těm samým pištícím reakcím lidí na pokrmy z hmyzu, co dřív mívala sama.

Terezka
Terezka náš brouček a velká propagátorka hmyzí stravy

Děti si pochoutky z hmyzu zamilují hned, protože nemají na rozdíl od nás dospělých žádné předsudky. Aby však naše Terezka nosila hmyzí chuťovky i do školky, jsme ji dlouho vymlouvali. Tedy ne, že bychom o zdravé mlsání chtěli ochudit i jiné děti, ale trochu jsme se obávali reakcí paní učitelek. Terezka si ale stála za svým, takže jsme paní učitelky telefonicky připravili a hádejte dvakrát, jak to dopadlo. Ano, na všechny výlety Terezce přibalíme ještě pár pytlíků Křupavých červíků, aby se o tyto hmyzí dobroty mohla podělit i s nadšeným okolím.