Napsali o nás

Co o křupavých červících WormUp napsala české media? To si můžete přečíst v následujících článcích.

2020

Jak vám křupou červíci?
Jak vám křupou červíci?
Červenec 2020 - Glanc

Podle zapálených ekologů i některých odborníků na výživu jsou larvy jedlého hmyzu potravinou budoucnosti. V Čechách jde sice pořád spíš o raritu, ovšem i u nás už máme první odvážlivce, kteří se do zpracování moučných červíků pouštějí. Hmyzí strava obsahuje mnoho výživných proteinů, zdravých tuků a minerálů a i proto je jídlo z hmyzu velmi vhodné pro děti.

Jedlému hmyzu patří budoucnost. A v Česku se mu daří
Jedlému hmyzu patří budoucnost. A v Česku se mu daří
20.4.2020 - iLUXUS.cz

WormUP, převratný projekt manželského páru, který přinesl na český stůl sušené Křupavé červíky v podobě zábavné a současně zdraví prospěšné alternativy k chipsům či oříškům, slaví úspěch. V loňském roce zpracovala firma WormUP překvapivých jeden a půl tuny larev potemníka moučného v živé váze. V současné době majitelé firmy můžou připravit v nové kuchyni zhruba 30 tisíc pytlíků Křupavých červíků měsíčně. Za celým projektem stojí Libor Sloupenský, jehož společnost WormUP je prvním výrobcem slaných hmyzích pochoutek v celé EU. Potraviny z hmyzu jsou velmi cenné zdroje bíllkovin, zdravých tuků i minerálů.

Celý článek
Křupaví červíci – exotika z Moravy
Křupaví červíci – exotika z Moravy
27.04.2020 - LifeStyleNews

V loňském roce zpracovala firma WormUP fantastických jeden a půl tuny jedlého hmyzu, konkrétně larev potemníka moučného. Společnost WormUP je prvním výrobcem pochutin z jedlého hmyzu v celé EU. Ač hmyz na talíři stále u mnoha lidí budí přinejmenším rozpaky, díky svým výživovým hodnotám a bílkovinám získávají sušení červi, sušené kobylky, larvy či sušení cvrčci na stále větší popularitě.

Celý článek
WormUP: červíci místo křupavých chipsů
WormUP: červíci místo křupavých chipsů
Právo

Loni se rozhodli, že na trh uvedou svůj produkt ze sušeného hmyzu, letos rozšířili výrobu sušených křupavých červíků. "Hodně nám pomohlo, když před dvěma lety Evorpská unie uznala hmyz potravinou nového typu," říká Eva Sloupenská, spolumajitelka firmy WormUP, která dělá křupavé červíky. Hmyz na talíř patří nejen kvůli ekologickému chovu, který nezatěžuje planetu, ale hlavně kvůli vysokému podílu proteinů a minerálů.

Křupaví červíci – exotika z Moravy
Křupaví červíci – exotika z Moravy
21.5.2020 - TrendyAge

Jedlý hmyz představuje dokonalý zdroj živočišných bílkovin. Má jich v sobě až 50 % obsahu. Bonusem navíc v pochutinách ze sušeného hmyzu je nálož vápníku, železa a zinku. „Křupaví červíci jsou hotovou potravinou zařazenou do kategorie pochutin. Mají velké procento kvalitních bílkovin, takže jsou velmi výživní a představují zajímavý doplněk stravy nejen pro sportovce. Většina zákazníků si sušené červíky dává jenom tak, k pivu či k vínu, ale fandové hmyzí stravy nám na sociální sítě posílají i zajímavé hmyzí recepty a je radost vidět, jak jídlo z hmyzu získává na popularitě.

Celý článek

2019

Český start-up vyrábí slané pochoutky z červů
Český start-up vyrábí slané pochoutky z červů
02.12.2019 - AtBars

Již nějakou dobu se mluví o tom, že by se jedlý hmyz díky vysokému obsahu proteinů mohl v budoucnu stát jedním z pilířů lidské stravy. V exotických zemí nejsou jídla ze sušených cvrčků, larev, kobylek či moučných červů žádnou výjimkou, v Čechách si ale na veřejnosti dá potravinu z hmyzu málokdo. Možnost postupně přivyknout téhle představě a přeladit si na jídlo z hmyzu chuťové buňky nabízí český start-up WormUP.

Celý článek
Pojďte si křupnout hmyz
Pojďte si křupnout hmyz
27.11.2019 - LifeStyleNews

Jedlý hmyz je super zdroj živočišných bílkovin, obsahuje jich až 50 % . Tělo s hmyzí stravou také přivítá nálož vápníku, železa a zinku. A právě tyto skvělé vlastnosti hmyzu nadchly Libora Sloupenského, který společnost WormUP založil a stal se tak prvním výrobcem slaných hmyzích pochoutek v celé EU. V současné době jsou křupaví červíci na trhu ve třech podobách – se solí, s chilli a s česnekem a pokud taky hledáte, kde pochoutky z jedlého hmyzu koupit, není nic jednoduššího než navštívit jejich web.

Celý článek
Cookies
Tento e-shop a partneři potřebují Váš souhlas k využití jednotlivých dat, aby Vám mimo jiné mohli ukazovat informace týkající se Vašich zájmů. Souhlas udělíte kliknutím na políčko „Souhlasím“.