Výhody jedlého hmyzu

hmyz se salatem

Potraviny z hmyzu zlepšují trávení

Potraviny z hmyzu jsou bohaté na chitin, který je tělu prospěšný podobně jako vláknina. Dle studií, které byli zveřejněny i v 21.století, napomáhají potraviny z cvrčka domácího střevní mikroflóře a jsou zdraví prospěšné.

 

Potraviny z hmyzu jsou výživné

Potraviny z hmyzu jsou bohaté na proteiny, železo, omega 3, omega 6 mastné kyseliny a další důležité živiny. Protein je důležitý pro svalovou hmotu a imunitní systém. Železo je důležité pro přenos kyslíku v krvi. Omega 3 a omega 6 mastné kyseliny jsou důležité pro zdraví srdce, mozku a imunitního systému.

 

Věříme, že společnost potřebuje změnu

Dnes žije na světě přes 8 miliard lidí. A to číslo stále roste. Pokud chceme uživit všechny tyto lidi, musíme změnit způsob, jakým produkujeme potraviny.

Hmyz je jednou z těchto změn. Je to udržitelná a výživná potravina, která může pomoci snížit naši závislost na konvenčním mase.

v ruce

Hmyz je udržitelná potravina pro naši rostoucí populaci

Hmyz je mnohem méně náročný na zdroje než hospodářská zvířata. Například na výrobu 1 kg hmyzu je potřeba 10krát méně půdy, 100krát méně vody a 10krát méně krmiva než na výrobu 1 kg hovězího masa.

Hmyz také produkuje méně skleníkových plynů než hospodářská zvířata. To je důležité, protože skleníkové plyny urychlují změnu klimatu.

Chceme snížit spotřebu masa z inteligentních zvířat

Hmyz je také mnohem méně inteligentní než hospodářská zvířata, nemá emoce a necítí bolest. Například inteligence prasete je srovnatelná s inteligencí psa.

Věříme, že je důležité, abychom méně konzumovali inteligentní zvířata, které umí vnímat bolest, emoce a stres. Ve hmyzu vidíme kvalitní alternativu, která v budoucnosti nahradí některé produkty z vepřového a hovězího masa.

Stávající chov hospodářských je bezohledný ke zvířatům

Stávající chov hospodářských je často bezohledný ke zvířatům. Zvířata jsou často držena v malých klecích bez podestýlky a jsou vystavena bezohlednému zacházení a stresu.

Věříme, že je důležité, abychom se ke zvířatům chovali zodpovědně protože to co jíme nás ovlivňuje.

Chov hmyzu je snadno robotizovatelný

Chov hmyzu lze robotizovat mnohem lépe než u jiných zvířat. To může v budoucnu snížit náklady na výrobu potravin z hmyzu a zvýšit jejich dostupnost bez rostoucích ekologických dopadů. Jsme ale teprve na začátku.

Závěr

Věříme, že potraviny z hmyzu jsou budoucností potravinářského průmyslu. Jsou udržitelné, výživné a šetrné k zvířatům.

Pojďme spolu měnit svět tím, že budeme jíst více hmyzu.

Libor Sloupenský

WormUP vizionář