Křupaví červíci s česnekem 20g

125 Kč
Doručení do 2 - 5 dnů

Sušené Křupavé červíky máme v různých variantách, jednou z nejoblíbenějších jsou česnekové. Jak vlastně chutná hmyz? Něco jako brambůrky, někdo zase říká, že sušení mouční červíci připomínají chutí oříšky. Jedlý hmyz má fantastické výživové hodnoty, proto ho často maminky kupují dětem, kterým nechutná maso, aby doplnily chybějící bílkoviny. Dospělí zas hmyzí proteinové pochoutky rádi křupají k pivu nebo vínu. Jak nejvíc chutná vám? Dejte nám vědět! 

bal
Dostupnost:
Skladem
Výrobce:
Záruka:
2 roky
Běžná cena:
125 Kč
Balení:
1x sůl
Země původu:
Česko

20g balení sušených larev potemníka moučného (Tenebrio molitor) v luxusním vzduchotěsně uzavřeném balení.

Koření
Česnek jsme zvolili jako nejlepší variantu ze všech testovaných koření. Zároveň jsme se snažili dodat jedlý hmyz s tradičním oblíbeným kořením.

Výhody
Křupaví červíci mají až 50% kvalitních bílkovin a 30% nenasycených mastných kyselin. Jsou bez cukru, hormonů i éček.
Můžeme vám slíbit, že vás červíci mile překvapí svou vynikající chutí. Stačí jen nabrat odvahu a ochutnat.

Použití
Křupaví červíci jsou připraveni k servírování, takže je stačí vysypat do misky a jíst. Můžete je také nasypat na rizoto, pizzu, nebo špagety a obohatit tak jídlo kvalitními bílkovinami.
- Máte skvělou příležitost zpestřit si touto pochoutkou z hmyzu oslavu nebo večírek s přáteli. Na Křupavé červíky si kamarádi vzpomenou ještě dlouho poté.
- Originální dárek, který nejdříve může trochu vyděsit a pak příjemně překvapí skvělou chutí. Ať už Křupavé červíky věnujete samostatně, nebo jako součást dárkového koše, tento dárek si budou pamatovat opravdu všichni obdarovaní.
- Pro svůj obsah bílkovin a nenasycených tuků je to skvělá svačinka pro malé i velké, kdykoli přijde chuť. Děti červíky obzvláště milují!
- Když rozbalíte Křupavé červíky večer u televize, budete se divit jak rychle zmizí.

Způsob přípravy
Červíci pocházejí z českého chovu. Před jejich zpracováním prochází několikadenní hladovkou, aby se důkladně očistili. Poté je krátce povaříme, usušíme a nakonec okořeníme. Vše děláme s maximální pozorností na kvalitu a zachování výživových hodnot.

Kde se červíci chovají
Na farmě na Moravě již po desetiletí skvěle funguje certifikovaná hmyzí farma. Potemník moučný se chová v plastových přepravkách, kde je zasypán obilným šrotem. Čas od času je mu dodána čerstvá zelenina jako zdroj vody. Chov je velice suchý, čistý. Podle legislativy spadá hmyz do kategorie hospodářských zvířat. Z tohoto pohledu je hmyz nejčistěji chované i zpracovávané hospodářské zvíře.

Věděli jste, že?
Na chov hmyzu se spotřebuje výrazně méně vody, krmiva i půdy, než je to v případě jiných hospodářských zvířat.

Trvanlivost
Minimální trvanlivost křupavých červíků je 2 roky od data výroby.

Složení:
larvy Potemníka moučného (96,7%), sůl (2%), česnek (1,3%)


Výživové údaje na 100 g

Energetická hodnota
2356 kJ/ 563 kcal
Tuky (mastné kyseliny)
40 g
- z toho nasycené
9,3 g
- mononenasycené
21 g
- polynenasycené
10 g
Sacharidy
2,8 g
- z toho cukry
0 g
Bílkoviny
48 g
Sůl
2,7 g