Občerstvení na párty? S Křupavými červíky a těmito recepty úspěch a zábava zaručena!

Jste hostitelem párty nebo se na nějakou chystáte a nechcete přijít s prázdnýma rukama? Věřte, že s tímto občerstvením na Váš večírek dlouho nikdo nezapomene a budete jistě středem pozornosti celého večera! O exotický gastronomický zážitek, ale především o zábavu, bude postaráno!

Rozhodně také nezapomeňte vzít pytlík Křupavých červíků s sebou!

Pizza Šneky s Křupavými červíky

Je tady snad někdo, kdo by neměl rád tuto rychlovku z listového těsta? Pokud nemáte zrovna hodně času, ale chcete něco chutného, pak pizza šneky jsou jednoznačnou volbou!

Suroviny:

Křupaví červíci (sůl x česnek x chilli x kari)

Listové těsto

Rajčatový protlak malý

Trochu kečupu

Zakysaná smetana malá

Tvrdý sýr

Šunka

Bazalka, oregano dle chuti

Vajíčko na potření

Postup:

Předehřejeme troubu na 180 °C. Listové těsto rozválíme, potřeme rajčatovým protlakem, trochou kečupu, přidáme pár lžic zakysané smetany a posypeme bylinkami. Poklademe šunkou pokrájenou na kousky a zasypeme sýrem. To celé zarolujeme jako štrůdl a ostrým nožem krájíme na cca 1 cm tlusté plátky. Vše rozložíme na plech vyložený pečícím papírem a potřeme rozšlehaným vejcem. Pečeme cca 20 min dozlatova. Hned po vyndání z trouby ozdobíme Křupavými červíky (nebo pizza šneky posypeme červíky ještě před pečením po natřením vejcem). Na roztečeném sýru se pěkně přichytí!

 

Křupavé tyčinky z listového těsta

Chuťovky z listového těsta jsou velmi rychlé a jednoduché na přípravu a přitom tak dobré! Pokud je ještě dozdobíte Křupavými červíky, úspěch bude zaručen!

Suroviny:

Křupaví červíci (sůl x česnek x chilli x kari)

Listové těsto

Vajíčko

Sůl

Kari koření

Chilli mleté

 

Postup:

Listové těsto vyválíme na tenký plát cca 3 mm. Příborovým nožem nebo rádýlkem těsto rozkrájíme na tyčinky a potřeme rozšlehaným vejcem. Následně všechny osolíme. Pak některé posypeme kari kořením, jiné chilli a některé necháme jen se solí. Dle toho, co jsme na tyčinky nasypali za koření, posypeme danou příchutí Křupavých červíků (trochu je přitlačte do těsta). A pokud máte jen jeden druh, nevadí! Dáme péct do vyhřáté trouby na 170°C cca na 15 min dozlatova.

 

Nezapomeňte se s námi podělit o reakce vašich návštěv!