Blog

Je hmyz "nové sushi"?

Je hmyz "nové sushi"?

Možná již jste slyšeli příběh toho, jak se sushi stalo součástí jídelníčku lidí v USA. Můžeme jeho příběh replikovat na jedlý hmyz?

4 hlavní benefity chitinu

4 hlavní benefity chitinu

Hmyz obsahuje chitin, což je vláknina, ale i alergen. Jako o alergenu jsme se o něm již bavili v předchozích článcích. Dnes se proto zaměříme na jeho benefity z pohledu vlákniny.

Hmyz, medicína stará tisíce let

Hmyz, medicína stará tisíce let

Hmyz je nejenom chutným jídlem, ale je také po tisíce let využíván v tradičních medicíně. Vědci se ji nyní snaží navrátit i do té moderní. Proč taky totiž vymýšlet stále něco nového, když můžeme využít toho, co existuje a co funguje?

Možná rizika konzumace hmyzu

Možná rizika konzumace hmyzu

Jako všechna konzumace nám dobře známých živočišných potravin není zcela bez rizika, tak ani u konzumace hmyzu tomu není jinak. V tomto článku bychom chtěli případná rizika blíže rozebrat. Ovšem u našich Křupavých červíků nemusíte mít žádné obavy! Rizika totiž vznikají pří nesprávném chovu a zpracování hmyzu.

Cookies
Tento e-shop a partneři potřebují Váš souhlas k využití jednotlivých dat, aby Vám mimo jiné mohli ukazovat informace týkající se Vašich zájmů. Souhlas udělíte kliknutím na políčko „Souhlasím“.