Blog

Zatoulaný hmyz v potravinách

Zatoulaný hmyz v potravinách

Hmyz zatím nepatří mezi tradiční složky našich jídelníčků. Proto asi poslední, co by nás v obchodě při nakupování napadlo, je hledat ve složení potraviny hmyz. Hmyz jako takový ve složení nenajdete, pokud se nejedná o chtěnou složku, která musí být označena. Může se ale stát, že v potravině hmyz bude, i když ho tam nechceme? Ano, stát se to může.

Tajemství červeného barviva z hmyzího světa

Tajemství červeného barviva z hmyzího světa

Karmín, barvivo košenila nebo taky kyselina karmínová je jedním z příkladů, jak může hmyz ovlivnit potravinářský průmysl. Někteří lidé jsou poměrně konzervativní a naše červíky do pusy jen tak nedají. To ale pravděpodobně neví, že hmyz se používá už stovky let jako přírodní barvivo, a i oni ho jedli nespočetněkrát.

Co takhle dát si Mexiko?

Co takhle dát si Mexiko?

Mexiko má dlouhou historii konzumace hmyzu, která tam přetrvává dodnes. Nejtradičnější je tzv. tacos de chapulines, tedy tacos se cvrčky. A my si dnes připravíme dvě variace mexického jídla s našimi Lahodnými cvrčky!

Současný stav a prognózy na trhu s jedlým hmyzem

Současný stav a prognózy na trhu s jedlým hmyzem

Trh s jedlým hmyzem se postupně vyvíjí a v posledních letech prochází významným vývojem a růstem. Ze začátku byl jedlý hmyz jen pro nadšence a experimentátory. Dneska už je situace jiná, ale stále je co zlepšovat. Pojďme se podívat na současný stav.

Je hmyz "nové sushi"?

Je hmyz "nové sushi"?

Možná již jste slyšeli příběh toho, jak se sushi stalo součástí jídelníčku lidí v USA. Můžeme jeho příběh replikovat na jedlý hmyz?

4 hlavní benefity chitinu

4 hlavní benefity chitinu

Hmyz obsahuje chitin, což je vláknina, ale i alergen. Jako o alergenu jsme se o něm již bavili v předchozích článcích. Dnes se proto zaměříme na jeho benefity z pohledu vlákniny.

Cookies
Tento e-shop a partneři potřebují Váš souhlas k využití jednotlivých dat, aby Vám mimo jiné mohli ukazovat informace týkající se Vašich zájmů. Souhlas udělíte kliknutím na políčko „Souhlasím“.