Dobyli jsme podnikatelský trůn na Hradecku a jdeme dál...

Naši červíci opět bodují v krajském kole Královéhradeckém kraji FIRMA ROKU 2021, kde jsme se s našimi hmyzími pochoutkami umístili na 1. místě a postupujeme do celostátního finále, které proběhne začátkem prosince. Toto nebyl jediný náš úspěch, současně jsme vyhráli i v soutěži Potravina a potravinář roku, kde jsme vyhráli v kategorii maso a masné výrobky. Tyto úspěchy potvrzují rostoucí trend v zájmu o výrobky z hmyzu. Příznivě to podporuje i vývoj legislativy v rámci Evropské unie.


Potraviny z hmyzu zaznamenávají stále větší oblibu jak u spotřebitelů, tak i v odborných kruzích. Firma WormUP vyrábějící slané pochoutky z hmyzu se těší čerstvým úspěchům hned ve dvou prestižních soutěžích. Včera byly v Hradci Králové vyhlášeny výsledky krajského kola soutěže Firma roku, kde odborná porota vybírala s deseti firem a deseti živnostníků z Královéhradeckého kraje. V kategorii Firma roku vyhrála společnost WormUP a postupuje do celostátního kola. Společnost vyhrála i soutěž Potravina a potravinář roku Královéhradeckého kraje v kategorii Maso a masné výrobky. V této soutěži rozhodovali o vítězi spotřebitelé. Celkový rostoucí trend v zájmu o výrobky z hmyzu podporuje i Evropská unie, která nedávno uznala larvy potemníka moučného jako bezpečnou potravinu a hmyzím výrobkům tak otevřela evropský trh.

„Úspěch v těchto soutěžích je významným zlomem pro hmyzí potravinářství, pro nějž je popularizace prostřednictvím médií velmi prospěšná. Čím víc se bude o hmyzu mluvit, tím víc poroste zájem o něj, začne se zlevňovat a tím se bude dostávat mezi širší populaci, nakonec se stane běžnou součástí všedních potravin,“ 

prezentuje svojí vizi Libor Sloupenský, zakladatel společnosti WormUP.

Na českém trhu prodává firma WormUP svoje produkty z larev potemníka moučného již od roku 2019. Zajímavé je, že tento unikátní český startup má v Evropě jen velmi malou konkurenci. Larvy potemníka moučného nakupuje firma WormUP z certifikované hmyzí farmy na Moravě. Larvy se chovají ve velmi čistém prostředí. Krmí se extrudovaným obilným šrotem a drcenou zeleninou. Po vykrmení projdou několikadenní očistnou hladovkou. Pak se krátce povaří v horké vodě, usuší a následně dochutí.

Jedlý hmyz v podobě Křupavých červíků představuje dokonalý zdroj živočišných bílkovin. Podle nových laboratorních testů jich má v sobě téměř 60 % obsahu. Bonusem navíc je až 20 % nenasycených mastných kyselin, spousta vápníku, železa a zinku. Obsahem výživných látek hmyz dokonce překoná kuřecí, vepřové i hovězí maso. V hmyzu nenajdeme žádnou chemii ani antibiotika. Navíc se při jeho chovu spotřebuje výrazně méně vody, krmiva i prostoru. Z těchto důvodů se jedlý hmyz právem nazývá potravinou budoucnosti a může podpořit přechod EU na udržitelnější potravinový systém.

Všem ostatním účastníkům v této prestižní soutěži chceme od srdce popřát ať se jim nadále daří ve svém podnikání a Vám našim zákazníkům moc a moc děkujeme za vaši každodenní podporu  nákupem či sdílení naší vize –⁠ Jedlý hmyz není jen potravina budoucnosti, ale také chutná pochoutka. 


Celý článek od FIRMA ROKU najdete zde: https://www.firmaroku.cz/blog/podnikatelsky-trun-na-hradecku-dobyla-cukrarina-cervi